Ta strona używa plików cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wiecej w naszej Polityce Cookies
Tak, akceptuję

Pakiet Badań na Dzień Ojca

Zestaw badań w pakiecie obejmuje podstawowe parametry biochemiczne pozwalające na ocenę ogólnego stanu zdrowia, odżywienia i funkcji istotnych narządów: wątroby, nerek i tarczycy.

Stwierdzane nieprawidłowości mogą być sygnałem przebiegających chorób lub wskaźnikami ryzyka chorób zagrażających: cukrzycy, miażdżycy,chorób sercowo-naczyniowych (m.in. nadciśnienia tętniczego, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu), chorób nerek i zaburzeń elektrolitowych, chorób wątroby i stawów, zaburzeń krzepnięcia krwi, a także wskaźnikiem przebiegającego stanu zapalnego i zakażenia. Znajomość poziomu testosteronu ułatwia zdefiniowanie przyczyn spadku libido i obniżenia ogólnej kondycji fizycznej i umysłowej, zależnych również od prawidłowego działania tarczycy. Badania są wykonywane we krwi.

Morfologia (obraz) krwi jest badaniem podstawowym, umożliwiającym rozpoznanie anemii i niedoborów żelaza, zaburzeń krzepnięcia krwi (wraz z oznaczanym osobno firbrynogenem), odporności, stanów zapalnych i infekcji oraz zarażeń pasożytniczych, chorób autoimmunologicznych i nowotworowych.

W diagnostyce zapalenia i zakażenia, wnioski płynące z obrazu krwi weryfikowane są przez wynik OB i stężenie białka C-reaktywnego (CRP). Stężenie glukozy jest decydującym kryterium rozpoznania zaburzeń metabolizmu węglowodanów i cukrzycy.

Lipidogram (pomiar cholesterolu i jego frakcji) pozwala na oceną gospodarki lipidowej oraz ocenę ryzyka miażdżycy, chorób krążenia i nadciśnienia, ryzyka zwiększonego w przypadku współistniejącego wysokiego stężenia homocysteiny. Ryzyko chorób krążenia związanych z wewnątrznaczyniowym wykrzepianiem krwi określone jest poziomem D-dimerów. Nieprawidłowe stężenie kwasu moczowego świadczy o zaburzeniach przemian białka i jest przydatne w rozpoznawaniu dny moczanowej (podagry).

Testy wątrobowe (ALT, GGTP) w zestawieniu z lipidogramem i OB obrazują funkcje wątroby; stężenie mocznika i kreatyniny, łącznie ze stężeniem głównych elektrolitów: sodu i potasu, są wskaźnikiem pracy nerek.

Stwierdzenie spadku stężenia testosteronu i TSH tłumaczy obniżenie nastroju, sprawności umysłowej i fizycznej i narastającą otyłość. PSA marker przerostu prostaty - jest pomocny w profilaktyce nowotworów prostaty.

Badanie w pakiecie

Mocz badanie ogólne - Badanie przesiewowe w kierunku chorób nerek i układu moczowego oraz nieprawidłowości przemian metabolicznych organizmu, zwłaszcza związanych z chorobami wątroby i z cukrzycą.

Odczyn Biernackiego (OB) - opad, jest przesiewowym, nieswoistym, badaniem pozwalającym na wykrywanie i monitorowanie przewlekłych stanów zapalnych organizmu, związanych ze zmianami stężenia białek we krwi : wzrostem stężenia białek ostrej fazy i immunoglobulin. Badanie jest przydatne w diagnostyce chorób związanych ze stanem zapalnym, w tym tkanki łącznej (kolagenoz) i naczyń; chorób zakaźnych (głównie bakteryjnych), chorób nerek, chorób krwi i chorób nowotworowych, w tym chorób związanych z produkcją nieprawidłowych białek – paraprotein.

Morfologia krwi (pełna) -jakościowa i ilościowa ocena składu i morfologii krwi obwodowej, krwinek: czerwonych (erytrocytów), białych (leukocytów) oraz płytek krwi (trombocytów). Morfologia krwi pełna (tzw. morfologia 5 diff.) obejmująca analizę pięciu frakcji leukocytów. Podstawowe badanie krwi o zastosowaniu profilaktycznym i diagnostycznym.

Fibrynogen -Bbadanie wykonywane w ocenie funkcji układu krzepnięcia, diagnostyce stanów zapalnych, chorób wątroby, choroby wieńcowej i DIC.

D-dimer, ilościowo - Oznaczenie D-dimerów w surowicy, wykonywane w podejrzeniu nasilenia procesów krzepnięcia i fibrynolizy, przydatne w diagnostyce zaburzeń krzepnięcia: zakrzepicy żylnej i tętniczej, zatoru płucnego, zespołu rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego i różnicowaniu hiperfibrynolizy.

Glukoza - Oznaczenie stężenia glukozy we krwi służy do oceny metabolizmu węglowodanów. Jest podstawowym badaniem w rozpoznawaniu i monitorowaniu leczenia cukrzycy. Wykorzystywane w identyfikacji zaburzeń tolerancji węglowodanów oraz metabolizmu węglowodanów w chorobach wątroby, trzustki, w akromegalii, w nadczynności kory nadnerczy i w trakcie leczenia steroidami.

Elektrolity (sód, potas) - Diagnostyka równowagi wodno-elektrolitowej i diagnostyka zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej.

Lipidogram - ilościowa ocena frakcji cholesterolu i trójglicerydów, przydatna w diagnostyce dyslipidemii oraz w ocenie ryzyka miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych.

Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP) - Próby wątrobowe. Oznaczenie wartości parametrów wątroby (enzymów wątrobowych i bilirubiny) przydatne w diagnostyce chorób wątroby i dróg żółciowych.

Mocznik. - Oznaczenie stężenia mocznika w surowicy krwi, przydatne w diagnostyce funkcji nerek i chorób metabolicznych.

Kreatynina. Oznaczenie stężenia kreatyniny w surowicy krwi jest przydatne w diagnostyce funkcji nerek i chorób przemiany materii. Kreatynina jest produktem przemian białka i jednym z głównych związków azotowych we krwi. W praktyce medycznej kreatynina jest sprawdzonym klinicznie wskaźnikiem biochemicznym stanu nerek. Wynik oznaczenia kreatyniny wydawany jest łącznie z wyliczonym eGFR – szacunkowym współczynnikiem filtracji kłębuszkowej uwzględniającym charakterystyczne dane pacjenta, stosowanym w badaniach przesiewowych chorób nerek.

Kwas moczowy. Pomiar stężenia kwasu moczowego w surowicy krwi, przydatny w badaniu diagnostyki dny moczanowej i monitorowaniu chorób rozrostowych.

CRP ilościowo - CRP (białko C-reaktywne), jest tzw. białkiem ostrej fazy, szybkim wskaźnikiem (4-8 godzin) uszkodzeń tkanek w wyniku zapalenia, infekcji, martwicy niedokrwiennej mięśni lub urazu. Badanie jest przydatne w diagnostyce i monitorowania leczenia stanów zapalnych i uszkodzenia tkanek w przebiegu infekcji (głównie bakteryjnych), chorób reumatycznych i nowotworowych, zawału serca i stanów pourazowych.

TSH - Oznaczenie stężenia TSH (hormon tyreotropowy, tyreotropina) jest najczulszym badaniem wykrywającymi zaburzenia czynności tarczycy (łącznie z zaburzeniami bezobjawowymi) oraz umożliwiającym monitorowanie i ocenę skuteczności leczenia niedoczynności i nadczynności tarczycy. Przy typowym dla nadczynności tarczycy nadmiarze hormonów tarczycowych we krwi stężenie TSH maleje, przy niedoborze hormonów tarczycy w krwi – wzrasta.

Testosteron - Oznaczanie testosteronu całkowitego w krwi. Przydatne w diagnozowaniu i leczeniu chorób i stanów związanych z nadmiarem lub niedoborem testosteronu. Określenie przyczyn nieprawidłowej androgenizacji ustroju.

PSA całkowity - Marker przerostu prostaty oznaczany we krwi, przydatny w diagnostyce, leczeniu i monitorowanie raka prostaty.

Cena pakietu badań

Cena propocyjna na Dzień Ojca - 149 zł (obowiązuje do 31.07.2021)

Cena regularna - 199 zł

Jaki kupić pakiet

  • Zrób przelew na nasze konto bankowe w kwocie: 149 zł , w tytule wpisując "Imię i Nazwisko_pakiet badań mężczyzna"

Rodzinne Centum Medyczne ZANMED w Halinowie ul. Piłsudskiego 33, 05-074 Halinów

Nr konta: 40 1600 1462 1019 9472 1000 0007

  • Po dokonaniu wpłaty przesłać wiadomość e-mail, na adres biuro@zanmed.pl z informacją na kogo ma zostać wystawiony bon na pakiet badań ( imienny czy na okaziciela)

  • W odpowiedzi na wiadomość prześlemy bon na pakiet badań do wykorzystania w naszej placówce.

Zobacz inne aktualności

Godziny pracy w dniu 29-30.03.2024

Przeczytaj

ORTOPEDIA - nowy lekarz dr Mateusz Żebrowski

Przeczytaj

GINEKOLOGIA - nowy lekarz dr n. med. Norbert Karasiński

Przeczytaj

Partnerzy

NFZ
PZU
Enel-med
Tu zdrowie
Allianz
Saltus ubezpieczenia
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!