Profilaktyka Zdrowotna

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA jest niezbędna w celu zapobiegania chorobom i utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że bez względu na to, czy czujemy się zdrowi, czy chorzy, wczesne wykrycie czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych pozwala na ich skuteczne leczenie.

 

 

 

 

 Obecnie w Centrum Medycznym ZANMED realizujemy następujące Programy:

 

 


 

 

POPULACYJNY PROGRAM PROFILAKTYKI I WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA SZYJKI MACICY  

Cytologia jest badaniem pozwalającym na wykrycie raka szyjki macicy w początkowym stadium. Polega ono na mikroskopowej ocenie komórek pobranych specjalną szczoteczką z szyjki macicy. Dzięki niej można zdiagnozować nawet niewielkie nieprawidłowości zachodzące w szyjce macicy. Wczesne zmiany, wykryte w komórkach szyjki macicy można całkowicie wyleczyć.

 

Z bezpłatnych badań cytologicznych w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mogą skorzystać kobiety w wieku 25-59, które nie miały wykonywanej cytologii w ramach NFZ w ciągu ostatnich 3 lat.

 

 

cytologia

 

 Po więcej informacji przejdź do: BEZPŁATNA CYTOLOGIA 

 

 


 

 

 PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA (CHUK)

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie. Współczesny styl życia sprzyja niestety rozwojowi chorób układu krążenia. Brak profilaktyki i lekceważenie czynników ryzyka prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, a w efekcie do niewydolności serca.

 

Adresatami programu są w szczególności osoby obciążone czynnikami ryzyka, zadeklarowane do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i w tym roku będące w 35, 40, 45, 50 oraz 55 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu (także u innych świadczeniodawców).

 

10

 

Po więcej informacji przejdź do: PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA

 

 


 

 

 PROFILAKTYCZNE BADANIE SŁUCHU

Badanie słuchu ma za zadanie określić stopień ubytku słuchu. Im wcześniej ubytek słuchu zostanie rozpoznany, tym mniej trudności wystąpi podczas wyboru najlepszej możliwej pomocy w postaci aparatu słuchowego. Z tego powodu bardzo ważnym jest, aby w ramach corocznej profilaktyki słuchu przeprowadzać badanie słuchu.

Hałas nam towarzyszy codziennie – na ulicy, w samochodzie, w tramwaju, w miejscu pracy, podczas weekendowych wizyt w dyskotekach, na koncertach, ale także ten, który serwujemy sobie zupełnie sami – słuchając muzyki przez wewnątrzuszne słuchawki.

Do utraty słuchu dochodzi powoli, na przestrzeni lat, a skutki niedosłuchu ujawniają się stopniowo. Dlatego właśnie cyklicznie badania są tak ważne.

 

badanie słucham

 

 

Po więcej informacji przejdź do: BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

 


  

Aby wziąć  udział w profilaktycznych programach , możecie Państwo:

 

  • zadzwonić pod numer 22 78 36 023 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00),
  • przesłać wiadomość mailowo na adres profilaktyka@zanmed.pl
  • umówić się osobiście w przychodni (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 20.00)

 

Facebook